. Ціна на картоплю в Україні нижче прогнозованої - 2018 - HorivAgroTeh

Ціна на картоплю в Україні нижче прогнозованої – 2018

Ціна на картоплю в Україні нижче прогнозованої

Ціна на картоплю в Україні нижче прогнозованоїСитуація в 2018 році повторюється із минулорічною. В минулому році ми спілкувалися із фермерами на Волині і простими селянами – ніхто із них так і не продав всю свою картоплю. Урожай був дуже чудовим, так як і в цьому році. Сьогодні в магазинах вартість на цей овоч починається від 5 грн. за кілограм. Із цінами на опт все ще гірше, аніж прогнозувалося.

Один із селян, що зміг реалізувати свою продукцію, розповів нам все детально. В нього є власне господарство, декілька паїв і земельних ділянок, а також велика рогата худоба, птиця, свині. Завдяки свої знайомим підприємцям, у нього з’явилася можливість реалізувати 3 200 кг бульби в один із ресторанів, що розташований в районному центрі Волинської області. За кілограм картоплі він отримав 2,5 грн. Якщо порахувати чистий дохід, тобто із урахуванням витрат на посівний матеріал, пальне для техніки, гербіциди та інше, то виникає питання: «А чи взагалі можна отримати прибуток від продажу картоплі в Україні?».

Швидше за все і в цьому році більшість фермерів і селян не зможе реалізувати бульбу. Хтось частково її продасть в роздріб, хтось знайде куди здати декілька тон. В цілому ж ситуація не досить втішна.