. Що впливає на вартість квартири? Аналіз експерта - HorivAgroTeh

Що впливає на вартість квартири? Аналіз експерта

Ми звернулися до експертів компанії «Хорив», які добре орієнтуються на ринку житлової нерухомості. За рахунок практичного і теоретичного досвіду, експерти компанії визначають ринкову вартість квартир, а також консультують покупців і інвесторів. У них ми і дізналися, що потрібно враховувати при виборі квартири у якості житла, а також що може впливати на формування ринкової вартості.

Адреса або географічне розташування

Це ключовий фактор. Ми маємо розуміти, що нерухомість в центрі Мінська чи Києва, буде мати більшу цінність чим аналогічне, тільки розташоване в селі. Також саме місто можна поділити на зони: центральна, серединна і периферійна. Найдешевше завжди житло саме не периферії, тобто на околиці міста.

Навіть в періоди кризи, квартири в центрі мегаполісу, будуть мати сталу ціну, що може навіть не знизитися. А от із нерухомим майном на околиці все по іншому. Найдорожче житло саме в мікрорайонах, які мають найбільшу презентабельність і ділову активність.

Тип оздоблення і якість матеріалів

Зрозуміло, що ремонти теж бувають різними. Можна оздобити квартиру економно і якісно, а можна «по багатому» із використанням дорогих матеріалів. Приміщення можуть бути укомплектовані побутовою технікою і меблями. Це все впливає на ціноутворення. Квартира, що тільки здана після забудовника і немає ніякого оздоблення, матиме найнижчу ціну за квадратний метр.

Експертна оцінка нерухомості завжди враховує цей показник.

Планування, загальна площа, додаткові приміщення

Ніхто не любить квартири із прохідними кімнатами. Хто взагалі проектує такі об’єкти? Дворівнева чи семикімнатна? Є балкон чи немає? На вартість навіть впливають такі додаткові приміщення, як гардеробна кімната.

Наприклад, багато квартир на перших поверхах не мають балконів, а це досить важливе приміщення для сушіння одягу і зберігання консервації J

Вторинний чи первинний ринок нерухомості

Як показує незалежна експертна оцінка квартири, що саме від типу ринку нерухомості, залежить ціна такого майна і швидкість його продажу. Зрозуміло, що головним ціноутворюючим параметром є місце розташування об’єкта. Але цей є теж одним із важливих і головних.

Це сучасний житловий комплекс, що має новій ліфти, якісні комунікації типу Rehau, підземний паркінг, охорону із відеокамерами. Чи це старенька хрущівка із маленькими кімнатами. В старих будинках менше переваг, адже їхній фізичний знос є більшим. Та й із комфортом теж є проблеми. В даному порівнянні ми не розглядаємо нові будинки, що побудовано з «паперу і картону», а потім їх двадцять років вводять в експлуатацію.

Сьогодні покупець орієнтується на те, щоб йому було комфортно жити із сім’єю і дітьми. Це зручний комплекс поблизу парку чи скверу, із зоною відпочинку і дитячим майданчиком. Все менше бажаючих придбати житло, де в дворі збираються алкоголіки і «язикаті кумушки» на лавочках.