. Ринок землі в Україні в 2019 році – прогноз експерта - HorivAgroTeh

Ринок землі в Україні в 2019 році – прогноз експерта

Ринок землі в Україні в 2019 році – прогноз експерта

Ринок землі в Україні в 2019 році – прогноз експертаРинок землі в Україні в 2019 році тісно пов’язаний із мораторієм на заборону продажу сільськогосподарських земель. Якщо ринок землі під будівництво і комерційне використання розвивається із зростанням кредитування, фінансового статку громадян. То із паями все жорстко! Їх продати і купити офіційно ніхто не може.

Ми акцентували Вашу увагу на слово «офіційно» не просто так. Так, так, землю товарного сільськогосподарського призначення (паї) в Україні купують де-факто, хоча де-юре це зробити не можливо. Це дуже добре стимулює розвиток чорного ринку землі в Україні. Якщо хтось ще думає, що велика кількість такого майна в Україні чекає зняття мораторію, то ми Вас трішки розчаруємо. Більшість перспективних сільськогосподарських земель вже викуплені агрохолдингами і фермерами-царьками, що правлять в свої містах як феодали.

Візьмемо за приклад Київську область. На околиці області можна знайти оголошення щодо продажу ділянки в 2 га за 150 – 200 000 грн. (5-7000 $ США). Тобто це виходить десь 2500-3500 $ США га один гектар такої нерухомості. Власник може її продавати дуже довго, аж поки йому не запропонують 2000 $ за всю ділянку землі із цільовим призначенням ОСГ (ведення особистого селянського господарства). І таке майно матиме всі офіційні документи і продаж його дозволений законодавством України. І людина продасть за такі гроші, які йому запропонує місцевий фермер. І продасть тому, що немає в нього ні копійки за душею і населення збідніло ще більше.

І якщо така ціна на землі ОСГ, то за які гроші тоді скуповують паї, що заборонено офіційно продавати? Їхня вартість в рази нижча, а тому і активно скуповується. І щось нам підказує, що в продовженні мораторію на заборону продажу землі зацікавлені всі, окрім самих власників такого майна. І поки мораторій не буде скасовано, то ринок землі розвиватися не буде! Буде подальший розвиток чорного ринку в 2019 році. Перспективи на ріст цін відсутні.

Читайте також «Мораторій на продаж землі в Україні в 2019 році».