. Ринкова вартість квартири – що її формує? | ХАТ

Ринкова вартість квартири – що її формує?

Ринкова вартість квартири – що її формує

Ринкова вартість квартири – що її формуєРинкова вартість квартири формується власне ринком нерухомості. Досить вагомим чинником є економічна ситуація. Але також безумовно на оціночну вартість квартири впливають і її унікальні параметри.

Експертна оцінка квартири нам показує, що є нерухомі об’єкти, які користуються більшим попитом серед покупців і орендарів. Чим це обумовлено? Все дуже просто. В цій статті ми дамо відповідь на це питання і також спробуємо визначити, які параметри такої нерухомості важливі при ціноутворенні.

Периферія, серединна зона або центр – основним фактором є розташування

Основним фактором при формуванні оціночної вартості квартири є фактор розташування. Важливо саме те, в якій зоні міста розташована дана нерухомість: периферійна, серединна чи центральна. Найбільшу цінність буде мати саме та, що розташована в центральній частині, найнижчу – та, що розташована на периферії, тобто на околиці.

Інвестора завжди цікавить та нерухомість, що матиме прибуток від будь якої діяльності. Не слід надіятись, що придбане житло на околиці міста, зможе в майбутньому принести великі дивіденди.

Рівень ремонту і укомплектованість меблями

Коли квартиру купують для особистого проживання чи для здачі її в оренду, то завжди орієнтуються на об’єкт, що має добрий або відмінний стан. Важливо, що квартира мала добрий стан і була укомплектована всім необхідним. В приміщеннях має бути якісне оздоблення. А об’єкт має бути укомплектований всіма необхідними меблями і технікою: диваном чи ліжком, кухнею, шафами, ванною або душовою кабіною, телевізором, холодильником, пральною машиною тощо.

Дешевше придбати майно, що матиме все необхідне, аніж окремо проводити ремонтні роботи, а потім купувати туди всю техніку. Особливо це важливо для інвестора, що планує здавати це майно в оренду. Експертна оцінка нерухомості завжди враховує цей фактор.

Тип будинку і ринку

Слід зазначити, що сьогодні користуються великим попитом новобудови типу «закритих житлових комплексів». Для комфортного життя потрібна власне квартира, місце для стоянки автомобіля, охорона і сучасне планування, доглянута прибудинкова територія. Нові житлові комплекси забезпечують цим всім: підземні паркінги, закрита територія з охороною тощо. Забезпечені громадяни не хочуть жити в мікрорайонах, що будувалися як соціальне житло. В Києві, Мінську, Москві, є дуже багато таких житлових масивів. Бажаючих туди переїхати стає все менше.

Стаття по схожій тематиці: “Оцінка землі і житлових будинків