. Ринкова вартість автомобіля – що формує вартість транспорту?

Ринкова вартість автомобіля – що формує вартість транспорту?

Ринкова вартість автомобіля – що формує вартість транспорту

Ринкова вартість автомобіля – що формує вартість транспортуРинкова вартість автомобіля визначається сукупністю різних факторів і чинників. Окрім параметрів автомобіля, впливає також і поширеність певної марки авто в даному регіоні. Якщо марка або бренд транспорту не користується популярністю, то попит на неї буде мінімальним.

Багато автомобілів купується не для власних потреб, а для підкреслення свого достатку і статусу. Якщо в інших країнах це засіб для пересування, то в Росії, Білорусії і Україні колісний транспортний засіб є елементом розкоші і можливістю виділитись. Але незважаючи на це, нам все одно потрібна оцінка автомобіля, яка визначить реальну вартість майна, виходячи із її параметрів і опцій.

Модель, марка і рік випуску

Ми вже згадували про поширеність марки і моделі. В Україні і Росії дуже популярна Тойота. Ось за минулий 2018 рік в Україні було продано салонами, тобто офіційними дистриб’юторами, орієнтовно 500 одиниць Mazda 6, близько 700 VW Passat, 3800 одиниць Toyota Camry. Із цієї статистики ми робимо простий висновок, що саме Тойоту легше буде продати і завдяки такій популярності, її вартість збережеться максимально довше, порівнюючи із «просадкою» в ціні на аналогічних конкурентів.

Окрім фактору популярності, ще важливу роль відіграє рік випуску. Середній вік моделі приблизно три роки, потім виходить оновлена або нова модель певного бренду. Із виходом нового оновлення, старіша модель відразу дешевшає. Так працює рекламам і маркетинг, що нав’язується власникам такого майна.

У будь якому випадку, ринкова вартість автомобіля визначається підбором аналогічних об’єктів порівняння, що мають ідентичний рік випуску або належать до однієї моделі трирічного циклу. Хоча бувають і виключення. Таким способі визначається ринкова вартість іншого рухомого і нерухомого майна. Експертна оцінка нерухомості теж визначається ідентичним способом: об’єкт має бути з первинного або вторинного ринку.

Ринкова вартість автомобіля залежить від пробігу, який поширено «скручують»

Також ринкова вартість автомобіля залежить і від пробігу транспорту. Є вантажні транспортні засоби, що експлуатуються понад норму і мають пробіг більше нормативного, це вплине на зменшення його ринкової вартості. Це також стосується і таксі. Але в Росії, Україні і Білорусії популярне «скручування» пробігу, а потім при продажу обов’язково Вам скажуть, що він майже не експлуатувався і просто стояв в гаражі.

Пробіг обов’язково має бути перевірений комп’ютерною діагностикою, що допоможе визначити факт «скручування».

Корозія кузову і фізичні пошкодження

Якщо факт подряпин і пошкодження лакофарбового покриття може зменшити вартість КТЗ до -5% від загальної вартості, то корозія і фізичні пошкодження – це зовсім інша справа. Додаткове зменшення за рахунок «гнилих» порогів і вм’ятини на кузові  – це до 30% вартості авто. Точну вартість витрат на ремонт можна визначити в будь якому сервісному центрі, провівши детальний огляд. При купівлі автомобіля, будьте дуже уважними – не переплачуйте за металобрухт.

Стаття по схожій тематиці: «Оцінка квартири»