. Рентабельність вирощування картоплі в Україні нижче нуля - HorivAgroTeh

Рентабельність вирощування картоплі в Україні нижче нуля

Рентабельність вирощування картоплі в Україні нижче нуля

Рентабельність вирощування картоплі в Україні нижче нуляМи вже написали статтю «Ціна на картоплю в Україні нижче прогнозованої – 2018», де розповіли скільки коштує зібрана картопля в вересні 2018 року в Україні. Картопля в Україні – це другий хліб. За статистикою, в Україні споживається цього продуту більше, аніж гречки, рису, макаронних виробів і іншого.

В цьому році ми посіли четверте місце в світі за площами вирощення бульби. Але за експортом і ціною на цей товар, ми на останньому місці в рейтингу всіх країн. В чому ж справа? В Україні не працюють біржі і держава не займається допомогою в реалізації такого продукту. Не налагоджені виробництва і заморожування картопляних виробів. Відкрита в Україні біржа дала б великий поштовх в розвитку сільського господарства і це не тільки напрямок по вирощенню коренеплодів (картоплі у тому числі).

Сьогодні ж селяни і фермери мають розуміти, що картопля в ціні не росте, її реалізація складна і майже неможлива. Тому використовувати такий товар можна для власного споживання і для корму великої рогатої худоби, свиней, птиці тошо. Сьогодні вирощувати такий овоч для продажу – це просто не рентабельно і збитково.