. Оцінка землі і земельних ділянок в Києві, Київській області та Україні

Оцінка землі

Оцінка земліЕкспертна грошова оцінка землі визначає оціночну вартість земельної ділянки, незалежно від її якостей. Така ринкова або оціночна вартість не враховує якостей землі, що були б цінними, наприклад, при сільському чи фермерському господарству.

Бал бонітету, вміст гумусу, гранулометричний склад, розташування в певній зоні чи природно-сільськогосподарському поясі – це все враховує нормативна оцінка земель.

В даному випадку йде мова саме про експертну оцінку нерухомості із подальшим визначенням ціни такого майна, що відповідає вимогам сучасного ринку України. Тобто враховується нинішня економічна ситуація, попит і пропозиція, проводиться аналіз торгу, а також інше.

В цій статті ми Вам розповімо наступне: скільки коштує така послуга в Києві і Київській області (у тому числі і в Україні), які потрібно надати документи в експертний центр, як виглядає даний документ і які критерії оцінки застосовуються незалежним фахівцем.

Оцінка землі і земельних ділянок в Києві, Київській області та Україні – яка ціна таких робіт?

Експертна оцінка землі коштуватиме від 700 до 1500 грн. за типову земельну ділянку. Дамо більш розгорнуту відповідь щодо вартості таких робіт в Києві і Україні, від нашої компанії:

  • Визначення вартості звичайних земельних ділянок для бухгалтерії, суду, банку, дарування і успадкування першої лінії споріднення – 700 -1300 грн.
  • Для продажу, обміну, дарування або успадкування не першої лінії споріднення – 1300 – 2000 грн.

Сюди відносимо всі ділянки, що мають типову площу і цільове призначення: для садівництва, ведення особистого сільського господарства, будівництва житлового будинку індивідуального типу.

  • Оцінка паю коштуватиме 1300-2000 грн.
  • Оцінка вартості комерційної землі (промисловості) – від 1500 грн.

Сюди відносимо паї, а також ділянки комерційного чи промислового використання, у тому числі для будівництва будівель, споруд, гаражів, складів, АЗС, торгових центрів і магазинів, а також інших нерухомих об’єктів.

Щоб замовити оцінку землі в Києві чи Київській області, які потрібно надати документи?

Сьогодні цей список буде типовим. Оцінювач нерухомості попросить такий перелік документів:

  • Документ, що підтвердить право власності: державний акт, довідка із реєстру прав власності на майно, витяг, договір купівлі-продажу чи інший схожий документ.
  • Паспорт – коли замовник фізична особа, виписка – коли замовник такої послуги юридична особа. Статут підприємства надавати не потрібно.

Експерту оригінали документів не потрібні. Йому достатньо буде звичайних копій, не завірених в нотаріуса.

Як виглядає звіт із експертної оцінки земельної ділянки в Україні?

Звіт із експертної оцінки земельної ділянки має вигляд «технічки» або проекту. Тобто це такий собі документ, що має 10-20 аркушів основного матеріалу – все залежатиме від особливостей оцінюваної ділянки. Обов’язково має мати свідоцтва і інші документи, що підтвердять виконавця, як незалежного експерта.

Такий оціночний акт, як часто ще називають цей документ пересічні громадяни, матиме всю основну інформацію щодо об’єкту оцінки: ринкова вартість нерухомості, його адреса, ПІБ власника і замовника, а також інше.

Що враховує експертна оцінка землі? – розповідає експерт

Експертна оцінка землі завжди ґрунтується на таких основних характеристиках об’єкту:

Геометрична форма. Якщо Ви плануєте будувати житловий будинок, то зрозуміло, що Вам краще придбати ділянку прямокутної чи квадратної форми. Об’єкт трикутної чи іншої геометричної форми буде мати менше привабливості серед покупців, а також і нижчу вартість.

Рельєф. Краще і зручніше будувати, а також жити на ділянці, що не має ухилу поверхні. Якщо ж це косогір або ділянка із високим ухилом, то це може погрішити її привабливість і зменшити вартість.

Площа. Зрозуміло, що 1 га паю, буде мати меншу вартість, аніж аналогічний пай із площею 5 га. Тобто, чим більша площа, тим більша вартість такого об’єкту нерухомості. Хоча можуть бути і виключення.

Місце розташування. Земля, що розташована в Печерському чи Голосіївському районі міста Києва, буде мати в рази вищу ринкову вартість, за схожі об’єкти, що розташовані в Білій Церкві або Володарці.

Цільове призначення. Дуже часто, замовники кажуть: «Мені потрібно оцінити землю, на якій розташовано будинок». По факту це дві ділянки із різними кадастровими номерами, що мають різне цільове призначення, а отже і вартість їхня буде різною. Різні цільові призначення матимуть різну вартість (ОСГ завжди дешевше аніж комерційне використання, ну і так далі).

Комунікації на ділянці. Ви завели газ, воду, електрику – це все додаткові витрати, які потребують часу і зусиль. Це збільшить вартість землі. У випадку відсутності заведення комунікацій або неможливості їхнього підключення, вартість такого нерухомого майна буде суттєво нижчою.

Під’їзд. Спочатку важливо встановити, чи до земельної ділянки взагалі є під’їзд. Потім потрібно визначити, якого він типу: ґрунтовий чи асфальтований.

Оцінка землі Київ, Київська область чи Україна – зручно, швидко і професійно

Вам потрібна оцінка землі в Києві або в Київській області, в Чернігові чи Чернігівській області, Волинській чи Тернопільській, Дніпровській чи Херсонській, або в іншому регіоні України? Тоді Ми Вам допоможемо! Якісна експертиза землі, визначення її ринкової вартості, наявність землевпорядників і геодезистів, а також юристів в сфері земельного права – це можливість вирішити Ваші проблеми комплексно.

Ми ж виконаємо оцінку земельної ділянки і житлового будинку, якщо потрібно, за один робочий день. Скільки коштує оцінка будинку, дивіться у нас на сайті. Замовити можна через пошту або вайбер, телеграм. Номери телефонів для зв’язку із нами, вказані на нашому сайті.

Більше подробиць про визначення оціночної вартості нерухомості за посиланням: http://www.khoriv.kiev.ua/otsenka-nedvyzhymosty/