Оцінка землі і житлового будинку в Києві і Україні

Оцінка землі і житлового будинку

Оцінка землі і житлового будинкуЗа останній 2018 рік в Україні зросла на 25% активність щодо купівлі-продажу земельних ділянок. Це майно купувалось переважно із ціллю будівництва житлових будинків і ведення селянського господарства, фермерства. Експертна оцінка землі і житлового будинку в Києві і Україні, також зареєструвала і відмітила, що ціна за сотку зросла в середньому на 15%.

Такий різкий ривок цін – це добрий сигнал для власників нерухомості, продавців, покупців, інвесторів, орендарів, орендодавців. Якщо брати Київську область, то особливою активністю відмітились такі міста: Ірпінь, Буча, Обухів, Бровари, Гостомель, Бориспіль. Це також пов’язано із переселенням жителів сходу України до регіону Київщини. В 2019 році прогнозується ріст цін від 5% і вище – все залежатиме від стабільності фактору «холодного миру» і інших чинників.

Але в цій статті ми все ж таки хотіли б розглянути питання дещо інші. Скільки коштує експертна оцінка нерухомості, будинків і земельних ділянок в Україні? Як замовити? Як проводиться така робота в Києві і області? Нормативна чи експертна оцінка? Нам допомагають із відповідями експерти компанії «Оценка-киев.укр».

Читайте також статтю за схожою тематикою: «Оцінка нерухомості»

Скільки коштує оцінка землі і житлового будинку в Києві і Україні? Як замовити?

Вартує оцінка землі і житлового будинку в Києві і Україні від 750 до 3000 грн. Це ціна за оцінку одного об’єкту. На ціну буде впливати багато факторів: загальна площа ділянки і будинку, цільове призначення, місце розташування, а також інше. Якщо потрібен виїзд експерта «на місцевість» або для огляду, то обов’язково буде враховуватися відстань і витрати. Зрозуміло, що виїзд на правому чи лівому березі Києва, буде коштувати не дорого. А от виїзд незалежного оцінювача до Бориспільського чи Фастівського району – це вже зовсім інша сума витрат.

Замовити таку послугу дуже просто. Просто потрібно підготувати необхідний перелік всіх документів і надати їх експертному центру. Сьогодні таким центром є компанія «Хорив», що розташована в столиці. Визначити вартість нерухомості можна і в тому випадку, якщо в замовника є неповний перелік документів або вони зовсім відсутні.

Як проводиться така робота в Києві і області? Нормативна чи експертна оцінка землі?

Експертна оцінка землі і житлового будинку проводиться трьома підходами. Всі вони широко застосовуються на практиці, але не всі відповідають сьогоднішнім реаліям. Вибір підходу може залежати і від розташування такого майна. Наприклад, оцінити майно в селі складніше, чим в місті. Чим більший населений пункт, тим більше розвинутий там ринок нерухомості.

Нормативна чи експертна оцінка землі? Частіше за все замовнику потрібна саме експертна. Нормативна є досить застарілою і стосується переважно оренди угідь в органів міської влади.