Оцінка вартості землі. Оцінювач землі

Оцінка земельної ділянки. Оцінювач землі (2)

Оцінка вартості землі. Оцінювач земліОцінка вартості землі встановлює оціночну ринкову вартість земельної ділянки на дату проведення такої процедури. Оцінювач майна визначає ринкову вартість землі, яку зазначає в звіті про експертну оцінку майна. Такий звіт може використовуватися для вирішення багатьох завдань і задач, що виникають в суспільних і економічних відносинах українців.

Таку роботу може виконувати тільки ліцензований фахівець, якого називають «експертом» або «незалежним оцінювачем», який рахується в реєстрі оцінювачів України і має свідоцтво оцінювача землі.

Оцінка вартості землі визначається експертною грошовою оцінкою

Оцінка вартості землі визначається саме експертною грошовою оцінкою. Нормативна оцінка визначає більше вартість якісних характеристик грунту, аніж самої земельної ділянки. Нормативна оцінка враховує гранулометричний склад грунту, його бал бонітету, рівень родючості, природно-сільськогосподарську зону, тип грунту та інше.

Експертна оцінка землі враховує більше ринкові показники і параметри, що враховуються на ринку землі: місце розташування, площа, під’їзд до ділянки та його тип (асфальтований, грунтовий), наявність інженерних комунікацій (газифікація, водопостачання, електроенергія, система каналізації, інше), цільове призначення ділянки.

Коли потрібна оцінка вартості землі?

Оцінка вартості землі потрібна в таких випадках:

 • Укладення договору оренди, купівлі-продажу, обміну майном, дарування.
 • Сплати судового збору.
 • Пред’явлення в суді.
 • Розподілі майна в суді.
 • Пред’явлення в банку.
 • Залучення кредитів, інвестицій.
 • Передача земельної ділянки, паю, під заставу.
 • Для цілей оподаткування (для нотаріусу, пред’явлення в нотаріальній конторі).
 • Постановки ділянки на баланс, бухгалтерського обліку майна або його переобліку.

Ціль оцінки земельної ділянки впливає на ціну послуги. Сьогодні ціна оцінки землі становить від 400 грн. і вище. Все залежить від цілі, цільового призначення, площі, місця розташування ділянки.

Які документи потрібні для замовлення експертної оцінки землі?

Щоб провести оцінку вартості землі (експертну оцінку земельної ділянки), потрібна підготувати і надати такі документи:

 • Державний Акт або Витяг із кадастру (Витяг про земельну ділянку). Часто це також можуть бути інші правовстановлюючі документи: договір купівлі-продажу чи свідоцтво про право власності, інший документ.
 • Документ, що посвідчує замовника послуги: паспорт фізичної особи, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, виписка.

До уваги. Багато корисної інформації щодо більш детальної вартості експертної оцінки землі, а також інші відомості такої послуги, дивіться на сторінці «оценка-киев.укр» оціночної компанії «Експертний центр»