. Оцінка нерухомості в Києві та Україні: ціна, нові правила і порядок виконання в 2019 році

Оцінка нерухомості в Києві та Україні: ціна, нові правила і порядок виконання в 2019 році

Оцінка нерухомості в Києві та Україні

Оцінка нерухомості в Києві та УкраїніОцінка нерухомості в Києві та Україні донедавна використовувалася в непоширених цілях. Сьогодні ж її використання є обов’язковим для цілей оподаткування. В 2019 році Ви не зможете провести угоду купівлі-продажу, якщо у Вас не буде звіту про експертну оцінку. Нотаріус потребує, щоб у замовника була оцінка нерухомості від незалежного експерта.

Окрім визначення вартості нерухомих об’єктів, також оцінюється і вартість додаткових поліпшень: меблів, інженерних комунікацій, побутової техніки, ремонту. Вартість такого майна визначається частіше за все окремо і використовується для суду, розділу майна. Рідше для бухгалтерії, банку, соціальних і державних служб.

Оцінка нерухомості в Києві та Україні у вигляді житла: квартир, будинків, а також земельних ділянок

Оцінка нерухомості в Києві та Україні у вигляді житла поділяється на три основних групи:

Оцінка квартири. Цей тип житлових приміщень зустрічається у 80% звітів про експертну оцінку. Адже саме квартири є найбільш популярним житлом серед українців. Це набагато дешевше аніж житловий будинок і догляді потребує менших витрат. Експерт враховує фізичний стан об’єкту, рівень його оздоблення, укомплектованість побутовою технікою, а також наявність меблів.

Оцінка житлового будинку. Вартість такого об’єкту тісно пов’язана із ринковою вартістю земельної ділянки. Інколи будинок має нижчу ціну за землю, на якій він розташований.

Оцінка земельної ділянки. Тут потрібно враховувати цільове призначення і місце розташування. Землі комерційного використання мають найбільшу вартість, але частіше зустрічаються ділянки «для будівництва індивідуального житлового будинку».

Більше подробиць на сайті: оценка-киев.укр

Оцінка нерухомості в Києві та Україні у вигляді комерційної нерухомості: нежитлових приміщень, паркінгів та будівель

Оцінка комерційної нерухомості в Києві і області, у тому числі в інших населених пунтках України, частіше зустрічається в приватній власності. Хоча попитом користується і оцінка нерухомості у вигляді комунального і державного майна.

Оцінка комунального майна, у тому числі державного, часто потрібна для укладення договору оренди. Рідше для постановки на баланс або продажу. Інколи експертів залучаються для проведення оцінки, щоб в майбутньому можна було отримати прибуток від інвестора. Часто таким інвестором буває забудовник.

Оцінка нерухомості в Києві та Україні: вартість та новий порядок з 2019 року

Коштує оцінка нерухомості в Києві та Україні в 2019 році в середньому від 1000 грн. Якщо це оцінка для нотаріуса, тобто для оподаткування, то вартість сягає 2500 грн. за один звіт. Чому змінилася вартість за останній рік? З серпня 2018 року, в Україні почав діяти новий порядок оцінки. А згідно цього нового порядку, в 2019 році, було збільшено вартість реєстрації звітів в майданчиках-посередниках між ФДМУ і виконавцем, що призвело до подорожчання цін на даний вид послуг.

Джерело інформації: оціночна компанія «Хорив»