. Міфічні і містичні місця, які варто відвідати в Києві - HorivAgroTeh

Міфічні і містичні місця, які варто відвідати в Києві

Ми звернулися до киян, які могли б розповісти щось цікаве про столицю. Найбільше нам було цікаво, почути щось про міфічні і містичні місця Києва. В компанії Хорив, яка займається оцінкою нерухомості, а вона добре знає все про місто, ми дізналися багато цікавого.

Все, що ми записали і сформували – наведено в цій статті. Надіємось вона Вам буде цікавою, а також і корисною.

Лиса Гора

В Києві є п’ять таких гір, які називають лисими. Таку назву вони отримали за те, що їхні верхівки не мають рослинності. Але та, яка найбільше притягує всіх неформалів і екстрасенсів, розташована поблизу метро Видубичі. Ще за часів нашестя Батия, там сховалися кияни, яких було живцем замуровано. Їхні душі живуть там і сьогодні.

Існує також легенда, що поруч є портал в інший світ. До речі, там дуже велика кількість самогубств щороку. Ніхто не знає, чим сам Лиса гора так приваблює самогубців.

Замок Річарда Левового Серця

Вулиця Андріївський узвіз є дуже містичним місцем. Тут жив і Булгаков, автор «Майстра і Маргарити». І чи не на Андріївському узвозі він бачив, як пролітали відьми на шабаш?

Не виключенням є і будівлю Замку Річарда, що раніше мала назву «Будинок із привидами». Кажуть, що в будинку постійно чути плач, стукіт і гуркіт, стони і виття. Це все можливе і має якесь підґрунтя. Але одне ми знаємо точно, що він постійно пустує. Чи спроста це?

Бабин Яр

Це місце пронизане стражданнями, а земля насичена кров’ю жертв. Знаходиться парк поблизу метро Дорогожичі. Раніше тут було старе кладовище. Потім в Бабиному Яру знищили сотні тисяч українців, євреїв і людей інших національностей. Під час окупації Києва німецькими фашистами, тут було розстріляно орієнтовно 250 тисяч людей. Скільки було жертв насправді, ніхто не знає. Військовополонених примушували спалювати тіла жертв. Кажуть, що сьогодні їхні душі живуть в цьому яру. Вночі краще там не гуляти.

Лабораторія біля Протасового Яру

Будівля, що насичена запахами гнилі і медикаментів, навіює страху. На підлозі розкидані медичні документи, ампули, незрозумілі клітки в коридорах, пробірки із аналізами крові, пуста операційна і частково обгорівши приміщення.

Тут раніше була філія інституту епідеміології і інфекційних захворювань ім. Громашевського. Кажуть, що цю філію закрили через пожежу, що тут сталася в 90-ті роки. Але існує і версія, що тут окрім спроби винайти ліки проти важких хвороб, проводилися страшні досліди. Розповідають, що тут розроблялася нова біологічна зброя. А головне, тут проводилися досліди над людьми і із ціллю створення надлюдини.

Будинок вдови, що плаче

На вулиці Лютеранській розташований ще один особняк, що навіває страху. На фасаді будівлі є цементне обличчя, в якому бачать різні образи. Хтось каже, що це Медуза Горгона, хтось бачить якусь жінку. В дощ, каплі падають із цього обличчя і це виглядає дуже містично, та водночас зачаровує.

Главпочтамт на Хрещатику

Раніше на місці Главпочтамту Києва, що на Хрещатику, знаходився будинок міщанки Дьяконової. Саме тут було зафіксовано першого в столиці полтергейста. Він рухав меблі і розкидав речі. Потім тут стався обвал і загинуло 13 людей? Можливо це співпадіння, а можливо і результат дії потойбічної сили.