. Експертна оцінка житла: квартир і житлових будинків

Експертна оцінка житла: квартир і житлових будинків – що потрібно знати?

Експертна оцінка житла

Експертна оцінка житлаЕкспертна оцінка житла, а саме квартир і житлових будинків, стосується саме фізичних осіб. Адже частіше за все, саме фізичні особи володіють таким майно. Оцінка нерухомості допомагає прийняти правильне рішення щодо продажу або оренди такого майна. Отож ця стаття буде для Вас безумовно корисною.

Квартири і житлові будинки відрізняються, хоча використовуються із однією метою – для проживання або експлуатації в якості житла. Але безумовно вони мають ряд параметрів, що мають великі відмінності.

Будинки і земельні ділянки. Будинок є невід’ємною частиною земельної ділянки, адже без землі його просто неможливо побудувати. Отже буває так, що інколи земля має дорожчу вартість за будівлю, що на ній розташована. Тому слід зауважити, що інколи спочатку купують ділянку, а вже потім будують на ній нерухомість. До цього типу нерухомого майна відносяться сучасні котеджі, таунхауси, садові будинки чи дачі, звичайні сільські будівлі із присадибними спорудами.

Квартири або кімнати. Що стосується квартир, то вони переважно мають схожі параметри і відрізняються площею, типом ринку, кількістю рівнів, кімнат та іншими параметрами. А от щодо кімнат, то вони можуть бути: частинами квартири, кімнатами в комунальній квартирі, в гуртожитках. Цей тип нерухомості користується найбільшим попитом в великих містах, особливо в мегаполісах.

Як формується експертна оцінка житла? Як визначається ціна квартири і житлового будинку?

Експертна оцінка житла формується за допомогою здорового ринку. Якщо ринок відсутній, то у нас залишається тільки один підхід визначення ринкової вартості такого майна – це витратний підхід. Він особливо актуальний в сільській місцевості, де майже нічого не продається.

У випадку із житловим будинком, то його вартість може бути визначена витратним або порівняльним підходами. А от оцінка землі проводиться тільки порівняльним підходом. Тільки таким методом ми визначимо вартість одного квадратного метру земельних угідь.

Що стосується великих міст, то визначити оціночну вартість квартири і будинку не складно, адже там досить добре працює ринкова економіка. А там зрозуміло є достатня кількість об’єктів порівняння.

Звертаємо Вашу увагу! Експертна незалежна оцінка квартири завжди враховує тип ринку. Порівнювати об’єкти первинного ринку, тобто новобудови, із об’єктами вторинного ринку – це просто не професійно. Кожен експерт це знаю і дотримуються цього правила.