. Експертна оцінка обладнання і комп’ютерної техніки

Експертна оцінка обладнання і комп’ютерної техніки

Експертна оцінка обладнання і комп’ютерної техніки

Експертна оцінка обладнання і комп’ютерної технікиЕкспертна оцінка обладнання і комп’ютерної техніки поділяється грубо кажучи на два основних напрямки. Про ці напрямки ми розповімо Вам в даній статті, яку підготували експерти компанії «Хорив».

До першого напрямку відноситься оцінка обладнання, що включає в себе все спеціалізоване майно, що може використовуватися на заводах, фабриках, підприємствах, на виробництві. Також сюди слід віднести і технологічні лінії, медицинське обладнання, картографічне. Що стосується меблів, то це майно теж відноситься до такого напрямку.

Різноманітні комплектуючі теж слід віднести до першого напрямку. Наприклад, двигун до автомобіля, буде теж відноситись до обладнання. Сільськогосподарська техніка, причіпна і будівельна, садова і польова, а також багато іншого.

До другого напрямку відноситься комп’ютерна техніка. Цей напрямок є зародженням шостого технологічного укладу. Сюди ми відносимо принтери, сканери, монітори, стільникові телефони, сервери, системні блоки, моноблоки, ноутбуки і інша техніка.

Що стосується комп’ютерів, то визначити їхню оціночну вартість досить складно. Системний блок може зазнавати постійних змін. Його модернізація може бути різною і немає границь: додавання оперативної пам’яті, жорстких накопичувачів тощо. В професійних геймерів можна побачити системний блок ще 2000-х років, а от начинка може бути на тисячі доларів.

Оцінка обладнання і комп’ютерної техніки проводиться витратним і порівняльним підходами

Так, як і оцінка автомобіля, оцінка обладнання і комп’ютерної техніки проводиться порівняльним підходом. Додатково застосовується витратний підхід. Тобто ми підбираємо максимально подібні аналоги для порівняння, а вже потім визначаємо ступінь його фізичного зносу.

Кожен мобільний телефон, кожен принтер чи ноутбук, має свій термін життя. Знаючи цей строк життя, ми можемо визначити його фізичний і моральний знос. Для цього нам потрібно знати рік вводу в експлуатацію даної техніки.

Де знайти дані щодо терміну життя певного виду майна? Для цього потрібно знайти довідник «Marshall & Swift», в якому міститься вся необхідна інформація. Там все поділено на розділи, що дає можливість легко знайти потрібну Вам групу майна.

Дуже часто буває так, що оцінка корпоративних прав, що відноситься до експертної оцінки, теж включає в себе і визначення ринкової вартості обладнання, комп’ютерів і іншої побутової техніки.